בית גיל הזהב

462

Posted by admin | Posted in דיור גיל הזהב | Posted on 29-10-2010
משכנתא הפוכה – הלוואות גיל הזהב

כותב: משכנתא הפוכה

בישראל, כמו בארצות הברית ובחלק ממדינות אירופה, מציעים היום הבנקים לקשישים בעלי דירות דרך נוספת להגדיל את הכנסתם החודשית.

מדובר בהלוואה הנקראת “משכנתא הפוכה“. הבנק מלווה לקשיש סכום כסף כלשהו שנקבע בהתאם לגילו ובהתאם לשווי דירתו (בדרך כלל לא יינתן סכום בגובה המלא של שווי הדירה אלא רק בחלקו) ובעצם משעבד את הדירה עד למועד הפירעון.

מועד הפירעון של משכנתא הפוכה מגיע כאשר הקשיש עוזב את הדירתו או כאשר הוא נפטר. אז, אם הוא או בני משפחתו לא יכולים להחזיר את סכום ההלוואה + הריבית שנצטברה, רשאי הבנק למכור את הדירה ולפרוע את החוב (הבנק מחזיר למשפחה כל יתרה שהתקבלה מן המכירה מעבר לגובה החוב).

==>לחץ כאן וקבל חינם הצעות לדיור מוגן<==

למרות זאת יש לציין כי הבעלות על הנכס נשארת כל הזמן בידי הקשיש ואף פעם אינה עוברת לידי הבנק.

משכנתא הפוכה – רק למבוגרים

העובדה שבניגוד להלוואות אחרות הלווה לא נדרש להחזיר את ההלוואה בתשלומים חודשיים היא אחד היתרונות הגדולים של משכנתא הפוכה. קשישים רבים מתקשים להתמודד עם הצורך לעזוב את ביתם, וכאן יש להם הזדמנות להמשיך ולגור בביתם עד סוף חייהם וברווחה.

את הכסף הם יכולים לבקש לקבל בסכום חד-פעמי או בתשלומים שייפרסו באופן חודשי, וכך להיות עצמאיים כלכלית ולמלא את כל מחסורם, מרכישת תרופות ועד העשרת שעות הפנאי.

החיסרון? יש לקחת בחשבון כי לכשתימכר הדירה יישאר לקשיש או לשאריו סכום זעום, אם בכלל.

על הקשיש ומשפחתו לשקול היטב האם כדאי לו לבחור בשמירה על הרווחים העתידיים למשפחה ממכירת הנכס או האם צו השעה מחייב התמקדות בהווה והגדלת ההכנסות גם על חשבון הירושה העתידית.

יש לזכור כי בסופו של דבר, הגדלת ההכנסות של הקשיש בחייו מקילה גם על המשפחה הקרובה את עול הדאגה הכלכלית.

מהם התנאים לקבלת משכנתא הפוכה?

יתרון נוסף של המשכנתא ההפוכה הוא שהקשיש לא נדרש להוכיח גובה מסוים של הכנסות חודשיות או להחתים ערבים. התנאי היחיד הדרוש למתן ההלוואה הוא בעלות מלאה של הקשיש (ללא משכנתא) על נכס (ברוב המקרים דירה, ולעתים גם נכס אחר, כמו חנות למשל).

לכן משכנתא הפוכה מתאימה למצבם של קשישים רבים, שבשנות העבודה הפוריות שלהם הצליחו לרכוש דירה, אך בזקנתם הם מתקיימים מקצבאות קטנות מאוד שאינן מספיקות לכל צורכיהם.

את ההלוואה אפשר לקבל גם במקרים שבו הקשיש עובר לבית אבות – הוצאה שיכולה להיות גדולה ומכבידה מאוד – וגם כאן, מועד הפירעון יגיע רק עם עזיבתו של הקשיש את בית האבות או עם פטירתו.

כאמור, אם הקשיש א בני משפחתו יכולים להמציא את הסכום הדרוש לסילוק ההלוואה הם רשאים לעשות זאת, ואז אין צורך למכור את הדירה המשועבדת. כמובן שזהו התרחיש הטוב והרצוי ביותר, ועל הקשיש ומשפחתו לבחון היטב את האפשרויות העומדות בפניהם לפני לקיחת החלטה בנושא.

היתרון בפתרון מימוני זה הוא שכעת קיימת בפני בני גיל הזהב אפשרות נוספת למימון הוצאה חד פעמית או לקבלת הכנסה חודשית נוספת.

==>לחץ כאן וקבל חינם הצעות לדיור מוגן<==

http://www.reader.co.il/article/50013/משכנתא-הפוכה-הלוואות-גיל-הזהב

קרדיט המחבר

בית המגורים תמיד נחשב לנכס עיקרי במשפחה. עכשיו הבית יכול לעזור לכם – משכנתא הפוכה מאפשרת למבוגרים לקבל סכום כספי חד פעמי או קצבה חודשית – משכנתא הפוכה אינה מחייבת כל החזר חודשי או עמידה במבחן הכנסות. מעוניינים במידע נוסף? פנו לייעוץ בנושא משכנתא הפוכה

Comments (462)

Write a comment